گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی گلایه ناطق نوری از سازندگان مستند «قائم مقام»

یک روزنامه‌نگار با اشاره به دیدار خود با ناطق‌ نوری از گلایه او نسبت به مستند قائم مقام خبر داده است. 

گلایه ناطق نوری از سازندگان مستند «قائم مقام»

گلایه ناطق نوری از سازندگان مستند «قائم مقام»

عبارات مهم : مستند

گلایه ناطق نوری از سازندگان مستند «قائم مقام»: قرار نبوده به صورت فیلم منتشر شود/ فقط همین یک قطعه کوتاه را گزینش کرده اند که اهداف خودشان را دنبال کنند

یک روزنامه نگار با اشاره به دیدار خود با ناطق نوری از گلایه او نسبت به مستند قائم مقام خبر داده هست.

روزنامه کشور عزیزمان ایران نوشت: «مصطفی ایزدی (روزنامه نگار) در یادداشتی با عنوان «دیدار با حاج آقا ناطق نوری» که خبرگزاری ایلنا آن را بازنشر کرده، نوشته است:

گلایه ناطق نوری از سازندگان مستند «قائم مقام»

روز – یکشنبه ۱۹ آذر – توفیق دست داد به دیدار حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج ناطق نوری بروم. در این دیدار خوب، صحبت هایی راجع به فیلم «قائم مقام» پیش آمد که بسی تعجب انگیز بود. ایشان گفتند که فیلم را آوردند، من دیدم و از آنان گله کردم که اگر می خواستید از من مطلبی هم در این فیلم داشته باشید، آیا نیامدید با من مصاحبه کنید و رفته اید از آرشیو مرکز انقلاب اسلامی استفاده کرده اید؟ من ۱۷- ۱۸ سال قبل در فضایی دوستانه و غیر مصاحبه ای، نشسته ام و خاطرات گفته ام.

قرار هم بود که آن خاطرات در کتاب چاپ شود که چاپ شد و اصلاً قرار نبوده به صورت فیلم منتشر شود. کسی که دوستانه می نشیند و خاطره می گوید و اطمینان هم دارد که این فیلم را جایی نشان نمی دهند، هر گونه که دلش خواست روی مبل می نشیند، حرف می زند، می خندد، طنز می گوید، شوخی می کند و… نمی دانم این چه کاری بود کردند که این قدر انتقادبرانگیز شود؟

یک روزنامه‌نگار با اشاره به دیدار خود با ناطق‌ نوری از گلایه او نسبت به مستند قائم مقام خبر داده است. 

ایشان گفتند که بعد از آن، با مسئولان مرکز اسناد انقلاب اسلامی صحبت کردم و آنها از چگونگی خارج شدن فیلم خاطرات من از آرشیو آن مرکز اظهار بی اطلاعی کردند! این هم باعث ناراحتی من شد. حاج آقا ناطق از کار سازندگان فیلم خیلی ناراحت بودند. می گفت، قرار است دوشنبه (فردا) بیایند با من مصاحبه کنند و به جای آن خاطرات در فیلم قرار دهند.

بنده به حاج آقا عرض کردم که من احتمال می دهم که عنصرهای پشت پرده ساخت این فیلم خواسته اند همراه تخریب مرحوم آیت الله منتظری، شما و مرحوم آیت الله هاشمی را هم تخریب کنند. چون بالاخره این تندروها که اسم خود را گذاشته اند بی طرف، با شما هم مخالفند. البته این برنامه هم مثل سایر کارها آنان علیه شخصیت های محبوب مردم، در درازمدت به ضرر تفکر پشت این فیلم هست. حاج آقا ناطق در ادامه توضیحات خود گفتند در همان موقع که خاطراتم ضبط می شد، خاطرات زیادی از مرحوم آیت الله منتظری گفته بودم، من پیش آن مرحوم درس خوانده بودم، با هم در زندان بودیم و خیلی خاطرات دیگر. فقط همین یک قطعه کوتاه را گزینش کرده اند که اهداف خودشان را دنبال کنند.

در این دیدار در رابطه با حرف هایی که حاج آقا در خاطرات خود گفته بودند، بحث های مفیدی انجام گرفت که من از آنها بهره بردم.»

گلایه ناطق نوری از سازندگان مستند «قائم مقام»

واژه های کلیدی: مستند | خاطرات | روزنامه | روزنامه | روزنامه نگار | انقلاب اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz