گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی رباتی که در کمتر از پنج دقیقه پیتزا می‌پزد

یک استارتاپ فرانسوی، رباتی اختراع کرده که می‌تواند در کمتر از پنج دقیقه یک پیتزا بپزد.

رباتی که در کمتر از پنج دقیقه پیتزا می‌پزد

رباتی که در کمتر از پنج دقیقه پیتزا می پزد

عبارات مهم : ساختن

یک استارتاپ فرانسوی، رباتی اختراع کرده که می تواند در کمتر از پنج دقیقه یک پیتزا بپزد.

به گزارش ایسنا به نقل از دیلی میل، استارتاپ فرانسوی “اکیم” (Ekim) قصد دارد با استفاده از یک ربات که به سه بازو مجهز هست، به روش ساختن پیتزا سرعت بدهد. اکیم امیدوار است این ربات پیتزاپز که در کمتر از پنج دقیقه قادر به ساختن یک پیتزا هست، به زودی کار خود را در یک رستوران خودکار شروع کند.

رباتی که در کمتر از پنج دقیقه پیتزا می‌پزد

حرکات این ربات، طوری برنامه ریزی شده است که با حرکات انسان مطابقت داشته باشند و هر سه بازو بتوانند به طور مستقل کار کنند تا ربات به طور همزمان، از عهده پخت چند پیتزا برآید.

“فیلیپ گلدمن” (Philippe Goldman)، مدیرعامل اکیم گفت: پخت پیتزا به وسیله انسان، وقت می برد چون پیتزا به تقاضای مشتری و برابر او درست می شود و باید وقت مشخصی را طی کند ولی از آنجا که این ربات، سه بازو دارد، قادر است چند کار را انجام دهد و به طور همزمان چند پیتزا درست کند.

یک استارتاپ فرانسوی، رباتی اختراع کرده که می‌تواند در کمتر از پنج دقیقه یک پیتزا بپزد.

ایده ساخت ربات پیتزاپز، هنگامی شکل گرفت که دو نفر از مهندسان اکیم احساس کردند از خوردن غذاهای بی کیفیت در ساعت کاری خسته شده است اند.

این ربات، اکنون در نمایشگاهی بیرون از شهر پاریس واقع شده است است و اکیم، در جستجوی مکانی جهت ارائه پیتزاهای آن است.

ربات پیتزاپز، مانند یک دستگاه فروش خودکار، به مشتریان امکان سفارش و دریافت پیتزا را در هر زمانی می دهد و مشتریان می توانند با استفاده از یک صفحه خودکار، پیتزای مورد نظر خود را گزینش کنند.

رباتی که در کمتر از پنج دقیقه پیتزا می‌پزد

لازم به ذکر است که در بعضی مراحل، ساختن پیتزا فقط با حضور یک انسان ممکن هست. انسان می تواند از آماده بودن یا نبودن خمیر مطمئن شود و در تشخیص چنین مواردی، سریع تر از ربات عمل می کند.

واژه های کلیدی: ساختن | پیتزا | خودکار | خودکار | فرانسوی | فرانسوی | استارتاپ | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz