گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری پاسخ ارشاد به ادعای خواننده مشهور

به گزارش خبرآنلاین، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به بیانات اخیر محمد معتمدی پاسخ داد. در پاسخ این اداره آمده است: «در پی انتشار خبر عدم صدور مج

پاسخ ارشاد به ادعای خواننده مشهور

پاسخ ارشاد به ادعای خواننده سرشناس

عبارات مهم : اداره

عدم صدور مجوز یا لغو مجوز کنسرت محمد معتمدی در اصفهان صحت ندارد.

به گزارش خبرآنلاین، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به بیانات اخیر محمد معتمدی پاسخ داد. در پاسخ این اداره آمده است: «در پی انتشار خبر عدم صدور مجوز اجرای کنسرت آقای محمد معتمدی در تاریخ 17 اسفند ماه امسال در شهر اصفهان، در صفحه شخصی ایشان در اینستاگرام و هم چنین پیگری های اصحاب رسانه در این خصوص به اطلاع می رساند، از ابتدای سال 1396 تا کنون در 5 نوبت درخواست هایی به وسیله شرکت های تهیه، تولید و تکثیر آثار صوتی نوای مهر سپاهان و چکاوک زنده رود اسپادانا در شهر اصفهان و هم چنین آموزشگاه آزاد موسیقی نکیسا در شهرستان شهرضا جهت اجرای این خواننده به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ارائه شده است است که اتفاقا در هر 5 نوبت با اجرای ایشان موافقت به عمل آمد. امّا هر بار به دلیلی شرکت یا آموزشگاه متقاضیِ برگزاری برنامه، از پیگیری دریافت مجوز خودداری کرده است که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

اولین درخواست جهت نامبرده، مربوط به شرکت تهیه، تولید و تکثیر آثار صوتی چکاوک زنده رود اسپادانا جهت اجرای برنامه به سرپرستی امیر مهدی مقدم در تاریخ 14 و 15 اردیبهشت 96 (هر روز 2 اجرا) بود که مورد موافقت قرارگرفت. لیکن به گفته مدیر شرکت چکاوک زنده رود اسپادانا به علت آن که ظاهرا آقای محمد معتمدی تور کنسرت های خود، از جمله اجرا در شهر اصفهان را به شرکت دیگری واگذار نموده بود هیچ گونه پاسخی به تلفن ها و خبر های شرکت جهت پیگیری اجرا در شهر اصفهان نداد. از این رو شرکت متقاضی انصراف خود را از پیگیری پرونده در پیامی جهت ایشان ارسال نمود.

دومین درخواست به وسیله شرکت تهیه، تولید و تکثیر آثار صوتی نوای مهر سپاهان جهت اجرای کنسرت گروه کویر با آهنگسازی امیر مهدی مقدم در تاریخ های 22 تا 25 شهریور ماه به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان تسلیم شد که علیرغم موافقت جهت برگزاری کنسرت، این شرکت نیز از پیگیری درخواست، خودداری و اجرای آن را به وقت دیگری موکول نمود.

سومین درخواست اجرای این خواننده به وسیله آموزشگاه آزاد موسیقی نکیسا جهت اجرای موسیقی به وسیله گروه کویر در تاریخ 24/6/96 (2 سانس ) دریافت گردید. امّا مجددا متقاضی برگزاری از ادامه روند پیگیری، خودداری و برگزاری آن را به وقت دیگری موکول نمود.

چهارمین درخواست اجرای این خواننده به وسیله شرکت تهیه، تولید و تکثیر آثار صوتی چکاوک زنده رود اسپادانا جهت اجرای گروه رهاب به سرپرستی آقای سیامک بهبهانی در تاریخ 3 بهمن ماه امسال در 2 سانس به این اداره کل تسلیم گردید. لیکن در طی پنجمین درخواست، شرکت متقاضی اجرای گروه را به علت تعدد اجراهای سنتی و پاپ در ایام بهمن ماه و همچنین نزدیکی فرا رسیدن ایام فاطمیه، به تاریخ 17 اسفند ماه امسال عوض کردن داد که مورد تایید قرار گرفت. با در نظرگرفتن این که شرکت متقاضی در تاریخ 7 اسفند ماه امسال در حال برگزاری کنسرت محمد علیزاده بود، مقرر گردید در روز 8 اسفندماه جهت دریافت مجوز اقدام نماید.

ایشان در بخشی از خبر خود مدعی شده است است که ادارات فرهنگ وارشاد اسلامی در استان ها صدور مجوز را به تعویق می اندازند که در پاسخ باید گفت کلیه مستندات مربوط به هر 5 درخواست اجرای کنسرت، با ذکر تاریخ در دسترس است و در خصوص این پرونده می توان گفت از آنجایی که بسترسازی و حمایت از اجرای موسیقی فاخر ایرانی همواره از اهداف این اداره کل بوده و است موافقت با اجرای این برنامه در نخستین وقت ممکن و به دور از بوروکراسی اداری به متقاضی اعلام شده است هست. اگرچه در پاره ای موارد شرکت های متقاضی حداقل فاصله زمانی جهت ارائه درخواست تا تاریخ اجرا را رعایت نمی کنند.

متاسفانه داوری های دور از انصاف و بر اساس شنیده ها باعث می شود تا حاصل فعالیت اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان نادیده گرفته شده است و به شکل خواسته و یا ناخواسته اذهان عمومی به گمراهی کشانده شود. گزارش عملکرد فعالیت این اداره کل نشان می دهد که امسال در اصفهان تمامی اجراهای صحنه ای که از روال قانونی تقاضا داشته اند بر اساس قوانین مجوز گرفته اند و هیچ مجوزی لغو نشده است.»

پاسخ ارشاد به ادعای خواننده مشهور

واژه های کلیدی: اداره | تاریخ | کنسرت | اصفهان | خواننده | شهر اصفهان | اجرای کنسرت | برگزاری کنسرت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz